BLOG

ZIELEN

Inwentaryzacja zieleni

Przeprowadzenie inwentaryzacji zieleni jest koniecznością w przypadku nieruchomości przeznaczonych pod inwestycje. Dotyczy to również działek prywatnych przeznaczonych na sprzedaż .

Prawidłowo przeprowadzona inwentaryzacja pozwala na ocenę stanu ilościowego, gatunkowego i zdrowotnego zieleni rosnącej na terenie nieruchomości. Na jej podstawie następuje oszacowanie wysokości opłaty jaką inwestor będzie zobowiązany zapłacić w przypadku wycinki drzew i krzewów w związku z planowaną inwestycją. Tylko w przypadku zagrożenia mienia i bezpieczeństwa ludzi oraz egzemplarzy w schyłkowym okresie życia , opłata nie będzie naliczana.

Osoby przeprowadzające inwentaryzację zieleni , na podstawie swojej wiedzy, określają typ zabiegów jakie trzeba wykonać na danym egzemplarzu np. wiązanie stabilizujące czy korektę korony. Wykonanie ich należy do arborysty .

Nasza firma oprócz wykonywania samej inwentaryzacji przygotowuje całą dokumentację potrzebną do uzyskania odpowiednich zezwoleń na potrzeby inwestycji.

Nasza praca przyczynia się do zwiększenia świadomości decydentów i większej dbałości o zieleń istniejącą.

inwentaryzacja

inwentaryzacja zieleni

Please publish modules in offcanvas position.