BLOG

Dlaczego projekt zieleni jest taki ważny?zielone ogrody

Większość z nas , aby zaoszczędzić rezygnuje z projektu a nawet szkicu projektowego.

To bardzo duży błąd. Przede wszystkim do końca nie wiemy co posadzi nam ogrodnik i jak będzie wyglądał nasz ogród. Nie będziemy mogli uczestniczyć w procesie tworzenia bo w praktyce nie będzie on istniał.

Mnogość koncepcji ogrodów , stylów , uwarunkowań powoduje kompletny chaos w umyśle posiadacza ogrodu. Zadaniem architekta krajobrazu jest uporządkować to wszystko i ubrać w formę , która odzwierciedla marzenia i możliwości właściciela . Tylko osoba z wykształceniem i doświadczeniem ma możliwość stworzenia jednolitej koncepcji z przemyślanymi kompozycjami roślinnymi. Przenosząc to na papier czy ekran komputera w postaci wizualizacji odkrywa świat ogrodu , będący dotychczas tylko mglistym zarysem.

Dodatkowym atutem jest możliwość porównania projektu z wykonaniem . Daje to przestrzeń bezpieczną dla Inwestora i Wykonawcy, zakreśla ramy i obowiązki obu stron.

Projektowanie ogrodu, nawet niewielkich rabat to proces żmudny, czasochłonny , dodatkowo poprzedzony latami nauki. Nie można oczekiwać prezentu, to praca , najważniejsza w procesie powstawania ogrodu.

ogrody florbud1

 

 

projekty ogrodu