OCZKA WODNE

Wykonujemy:

  1. różnego typu oczka wodne
  2. strumienie
  3. kaskady, wodospady
  4. stawy kąpielowe

Do prac wykorzystujemy najwyższej jakości materiały - folie  a także pompy i systemy filtracji . Gwarantujemy pełną realizacje prac, łącznie z dopełnieniem wszelkich formalności projektowych i urzędowych.

Wszelkiego rodzaju obiekty wodne doskonale urozmaicają aranżacje ogrodów zarówno tradycyjnych, jak i tych utrzymanych w nowoczesnym stylu.

Budowa oczek wodnych to zadanie, które warto zlecić firmie zajmującej się projektowaniem ogrodów. Oczko wodne w ogrodzie może mieć dowolny kształt. Po jego wytyczeniu wykonujemy wykop, zawsze nieco głębszy niż przewidywana głębokość zbiornika. Wokół niecki wykopuje się rowek, który po wypełnieniu żwirem będzie zapobiegał przesiąkaniu wody do gruntu. Dno uszczelniamy specjalistyczną folią kauczukową  - odporną na uszkodzenia mechaniczne, przyjazną dla środowiska i wyjątkowo trwałą. Dno zbiornika zasypuje się piaskiem lub wykłada włókniną dla dokładniejszego zabezpieczenia folii. Na dno trafia pompa, a całość zostaje zamaskowana np. kamieniami i żwirem. Wokół brzegów oczka wodnego warto wysypać żyzną glebę i posadzić atrakcyjne rośliny.

View the embedded image gallery online at:
https://florbud.pl/oczka-wodne#sigProId31873c42cc